Laptop HP - problemy z Windows 8.1

problemy z laptopami hpChyba każdy z nas musi prędzej czy później zmierzyć się z problemami z komputerem. Najczęściej usterki nie mają jakiegoś wyraźnego związku z laptopem. Zdarza się jednak niekiedy, że przy pewnych modelach są awarie, które się powtarzają. W tym zestawieniu skupimy się na sprzęcie HP i występujących przy tych komputerach awariach po aktualizacji Windows 8. Postaramy się również poszukać rozwiązań do takich problemów typowych. Czytnik linii papilarnych nie funkcjonuje Po aktualizacji systemu niekiedy pojawia się problemem z niedziałającym czytnikiem linii papilarnych. Czytnik jest niewidziany przez menadżer urządzeń oraz Simle Pass. Niekiedy wynika to z braku odpowiednich sterowników pod Windows 8. Aby to rozwiązać warto zainstalować sterowniki od Windows 7 oraz uruchomić w trybie kompatybilności. Dzięki temu problem powinien się rozwiązać. Producent laptopów HP stara się na swojej stronie przedstawiać inne problemy z czytnikami linii papilarnych.

Problem z dźwiękiem w formacie HDMI Często pojawiającym się problemem będzie również kwestia niedziałającego dźwięku przy podłączeniu komputera do TV przez HDMI. Również tutaj usterka wiąże się bezpośrednio z Windows 8.1. Problem możemy próbować rozwiązać na kilka sposobów. Przede wszystkim podłączamy komputer do telewizora dopiero po jego wyłączeniu. Już takie działanie może okazać się pomocne. Poza tym warto zadbać o sterowniki audio, które będą dopasowane do systemu Windows 8.1. Problem z hasłem administratora Niekiedy, gdy komputer woła hasła administratora bądź też hasła Porwe On trzeba wpisać w pojawiającym się okienku kod cyfrowy: 44591969. Takie rozwiązanie jest podstawowym, jednak nie zawsze może okazać się skuteczne.

problem z laptopem hpZawieszanie się komputera po nowych sterownikach Windows 8.1 Gdy komputer zawiesza się w pewnych momentach po zmianie sterowników trzeba liczyć się z tym, że mamy konflikt poszczególnych sterowników, które są przystosowane pod Windows 7 i tych co są pod Windows 8. Rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie instalowanie kompletu sterowników gotowych pod Windows 8. Niekiedy Windows zmienia już swój OS, a jednak producenci komputerów nie dokonują jeszcze zmian i nie przygotowują sterowników tak szybko, dlatego zaczynają pojawiać się problemy. Wyraźnie więc widać, że kłopoty z laptopami HP mogą wynikać przede wszystkim ze względu na system Windows 8 a nie na sam komputer, dlatego nie trzeba się nimi specjalnie przejmować. Zazwyczaj warto poczekać, aż producent wypuści na rynek aktualne sterowniki i problem ten rozwiąże się szybko. Jedynie, gdy komputer jest już stary i producent już nie przygotowuje nowych sterowników może być problem z prawidłowym działaniem komputera.Tomasz

Manager działu Serwis w Ardeweb