Kłopoty z komputerem od Della

problemy z laptopem dellFirma Dell to jeden z największych producentów komputerów przenośnych na świecie, który każdego roku wprowadza wiele nowych sprzętów na rynek. Dlatego szukając dla siebie komputera warto zapoznać się z ofertą tej firmy. Jednak tak jak w przypadku innych urządzeń również marka Dell ma różnego rodzaju problemy techniczne, z którymi trzeba sobie poradzić. Jeśli mieliście problemy z komputerami Della możecie zajrzeć do naszego zestawienia, w którym przedstawimy typowe awarie tego komputera. Problem z hibernacją, uśpieniem przy systemie Windows 8.1. W niektórych modelach komputerów Dell system Windows 8.1 po aktualizacji wykazuje problemy z hibernacją czy uśpieniem, która dociera tylko do pewnego momentu. Dyski dalej pracują i chodzi wiatrak. Gaśnie jedynie ekran komputera. Aby rozwiązać taki problem trzeba odinstalować sterownik karty graficznej i zająć się instalacją najbardziej aktualnej ich wersji. Najlepiej szukać dla siebie aktualnej wersji sterowników na stronie firmy, która jest producentem karty graficznej w danym komputerze. Jeśli okaże się, że te kroki nie skutkowały można zdecydować się na zmianę ustawień przez pasek Windows.

Wybierając ustawienia i opcje zasilania trzeba znaleźć opcje Wybierz działanie przycisków zasilania oraz „Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne”. W tej ostatniej zakładce znajdujemy opcję Włącz szybkie uruchamianie i tam wyłączamy zaznaczone pole wyboru po czym zapisujemy ustawienia. Po ponownym uruchomieniu komputera trzeba sprawdzić jak działa sprzęt po wprowadzonych zmianach, czy problem został usunięty. Problem z funkcyjnym przyciskiem przy systemie Windows 7 64-bity.

problem z laptopem dellPrzy podstawowej wersji wspominanego systemu może pojawić się kłopot z działaniem funkcyjnego przycisku. W takim momencie często znikają ikony głośności czy jasności ekrany. Zazwyczaj trzeba rozwiązać ten problem poprzez instalację nowego oprogramowania od firmy Dell. Chodzi o pakiet Dell System Software, który można zawsze znaleźć w wersji aktualnej na stronie producenta. Zazwyczaj po instalacji tego oprogramowania zazwyczaj problem ten znika. Duże obciążenie - wyjątkowe grzanie się komputera. Przy sprzęcie Dell bardzo często pojawia się problem związany ze zbyt wysokimi temperaturami, gdy komputer jest mocno obciążony. Taki problem może być spowodowany zbyt słabym sprzętem w przypadku pewnych gier. Jeśli jednak sprzęt jest dobry problem może wynikać ze sterowników karty graficznej, które mogą być nieaktualne. Warto zacząć o sprawdzenia aktualności sterowników i następnie można sprawdzić czy taka aktualizacja pomogła. Sprzęt Della jest więc bardzo dobry, jednak jak w przypadku wszystkich urządzeń trzeba liczyć się z awariami, które mogą się pojawić.Dariusz

Właściciel serwisu Ardeweb