Co robić, gdy laptop sam się restartuje?

co robić gdy laptop się restartujeWłaściciele laptopów niejednokrotnie spotkali się z problemem pojawienia się logo Windows po uruchomieniu sprzętu, a następnie – jego natychmiastowego zawieszenia się. W takiej sytuacji najczęściej okazuje się, że doszło do uszkodzenia plików systemowych. Jest to często skutek wyłączania komputera w czasie pracy, winny może być jednak również błąd na dysku twardym. Z tej samej przyczyny komputer potrafi resetować się podczas ładowania, niekiedy robi to przy tym na tyle szybko, że nie widać nawet znajomego logo. W przypadku pojawienia się takiego błędu wskazane jest skorzystanie z proponowanych nam przez system opcji uruchomienia. Najlepiej skorzystać z „ostatniej znanej dobrej konfiguracji” może się bowiem okazać, że już to jest w stanie wyeliminować błąd.

Jeśli podjęta przez nas próba nie przyniesie oczekiwanego rozwiązania, dobrym pomysłem może być skorzystanie z trybu awaryjnego. Tu często możemy liczyć na sukces, potem zaś pozostaje już tylko przejść do trybu normalnego i zapomnieć o problemie. Sytuacja komplikuje się wówczas, gdy z resetem laptopa mamy do czynienia wówczas, gdy znajduje się on w trakcie pracy zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą wymagające aplikacje lub wysokiej jakości multimedia.

laptop sam się resetujePowodów może być kilka, istnieje jednak wyjątkowo duże prawdopodobieństwo tego, że nasz sprzęt się przegrzewa. W takim przypadku warto pamiętać o tym, że otwory wentylacyjne nie powinny być nigdy zasłonięte, a choć laptop, z definicji, jest urządzeniem przenośnym, na biurku lub innej powierzchni, która się nie nagrzewa, czuje się zdecydowanie lepiej niż na kocu. Gdy zastosowane przez nas środki zaradcze nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, wskazane jest przeanalizowanie stanu, w jakim znajduje się pasta termoprzewodząca, niejednokrotnie okazuje się bowiem, że konieczna jest jej wymiana. Jej zużywanie się jest zresztą procesem jak najbardziej naturalnym, nie powinniśmy więc zapominać o tym, że raz na jakiś czas powinno się przesmarować procesor. Niestety, nakładanie pasty „na zapas” nie jest najlepszym rozwiązaniem. Znacznie ważniejsze jest to, aby była ona równomiernie rozprowadzona po smarowanej powierzchni.Tomasz

Manager działu Serwis w Ardeweb