Czy można przyspieszyć nowy laptop?

jak przyspieszyć nowy laptopKupując nowego laptopa liczymy przede wszystkim na to, że będzie on zdecydowanie bardziej wydajny niż nasz dotychczasowy sprzęt. Mamy ku temu podstawy, mówimy bowiem o urządzeniu, które posiada większą ilość pamięci RAM i szybszy procesor. Tymczasem okazuje się, że po krótkim okresie euforii nadchodzi rozczarowanie, okazuje się bowiem, że sprzęt nie jest wcale aż tak wydajny, jak tego oczekiwaliśmy. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że daliśmy się oszukać sprzedawcy, a przyspieszenie sprzętu jest możliwe już po wykonaniu kilku bardzo prostych czynności. Osoby, które wchodzą w posiadanie nowego laptopa często nie zdają sobie z tego sprawy, okazuje się jednak, że mają zainstalowane ogromne ilości oprogramowania. Jest ono nie tylko niepotrzebne. Co gorsza, jego znakiem rozpoznawczym jest to, że uruchamia się automatycznie, zaraz po włączeniu komputera.

Ze zdecydowanej większości aplikacji tego typu nie musimy korzystać codziennie, nie brakuje zaś i takich, z których nie korzystamy nawet raz. Jeśli zatem zależy nam na przyspieszeniu rozruchu komputera, przyspieszenie przynajmniej części z nich z pewnością okaże się najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chcemy samodzielnie pozbyć się niechcianych programów spowalniających system, powinniśmy wybrać z listy opcję Start, a następie skorzystać z pola Uruchom.

czy można przyspieszyć laptopaWystarczy, że wpiszemy komendę „msconfig” i przejdziemy do zakładki „uruchamianie”, a zapoznamy się z listą wszystkich aplikacji uruchamiających się razem z systemem. Potem nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko odznaczenie tych, które nie są nam potrzebne. Ciekawym rozwiązaniem jest też skorzystanie ze specjalnego oprogramowania, które ułatwia nie tylko wyłączanie, ale i wykasowywanie niechcianych programów. Fachowcy uważają jednak, że lepiej nie nadużywać takich rozwiązań, zdecydowanie bezpieczniejsze jest bowiem samodzielne odinstalowywanie aplikacji. Jeśli chcemy przyspieszyć komputer zastanówmy się też, czy rzeczywiście chcemy korzystać z opcji indeksowania plików. Może nam ona pomóc w ich przeszukiwaniu, w praktyce jednak jest znacznie mniej wydajna niż powinna.Mirek

Serwisant PC w Ardeweb