Laptopy Asus - przywracanie systemu

przywracanie systemu w laptopieGdy swoim sprzętem komputerowym nie zajmujemy się w odpowiedni sposób musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zaczną pojawiać się problemy z systemem operacyjnym. Do takich awarii mogą również skłaniać błędy dysków czy nagłe zmiany napięcia. Gdy sprzęt nie chce się uruchomić, lub pojawiają się komunikaty o błędach bądź czarny ekran prawdopodobnie mamy problem z systemem operacyjnym. W większości przypadków konieczne jest przywracanie systemy, gdyż w inny sposób komputer nie wróci do sprawności. Dziś przedstawimy formy przywracania systemu w sprzętach marki Asus. Możemy mieć dwie formy podstawowe: partycję recovery na dysku, bądź też dysk serwisowy w postaci płytki CD/DVD dołączonej do komputera. W instrukcji obsługi zawsze znajdziemy informację o tym jaką formę przywracania systemu ma dany model komputera. W naszym opisie przedstawimy krok po kroku obie formy.

Jeśli korzystamy z partycji recovery musimy po uruchomieniu komputera wejść w BIOS przez wciśnięcie ESC. Następnie tam wyłączamy opcję Boot Booster oraz dokonujemy restartu, po którym przez klawisz F9 wchodzimy do opcji przywracania systemu.

jak przywrócić system w laptopieW tej formie po kilku minutach uzyskujemy gotowy system po przywracaniu. Jest to najwygodniejsza opcja, dlatego jeśli komputer ją posiada warto z niej właśnie korzystać. Gdy komputer posiada jedynie płytkę serwisową proces ten jest nieco dłuży. Wkładając płytę serwisową do napędu zaraz po uruchomieniu wciskamy ESC i dostajemy się BIOS-a gdzie uruchamiamy opcją startu z płyty. Dzięki temu zamiast uruchomienia komputera pojawi się przywracanie systemy. Idąc krok dalej wybieramy opcję przywracania systemu, która nam odpowiada i klikamy Dalej, po czym rozpoczyna się proces przywracania. Na końcu jesteśmy proszeni o systemową płytę ze sterownikami, która pozwoli ustawić działanie poszczególnych podzespołów, które znajdują się w komputerze. Po tym musimy rozpocząć działanie związane z ustawieniami komputera pod osobiste preferencje. W zdecydowanej większości przypadków opcja przywracania systemu doprowadzi do utraty danych na dysku.Tomasz

Manager działu Serwis w Ardeweb